Dijital gülüş tasarımı nedir?

Çürük dişler, sağlıksız diş etleri, diş kayıpları, dişlerdeki çapraşıklıklar ve koyu renklenmeler gibi gülüş estetiğini bozan etkenler zamanla kişilerin sosyal hayatında ve özgüveninde ciddi problemler oluşturabilmekte, toplum içinde gülmekten kaçınmak gibi olumsuzluklara neden olabilmektedir.

Bunun yanı sıra dişleriniz ne kadar güzel olursa olsun, yüzünüzdeki diğer yapılarla uyum içinde bir görüntüye sahip değilse tam bir estetik durum oluşturamaz. Gülüş sadece dişleri değil, yüz kemiklerinin şekillerini, yüz kaslarının şekil ve hareketlerini, yüzdeki diğer yapıların uyumlarını içeren bir kavramdır. Bu sebeple gülüş estetiği kişiye özel ve herkeste farklı niteliklerde olan ve değişiklik planlandığında kişiye özel yöntemler kullanılması gereken bir kavramdır.

Yüzyıllardan beri insanoğlu estetik mükemmelliği ararken altın oran denilen kavramdan faydalanmıştır. Yüzde altın oran olarak adlandırılan durum yüz şekillerinin ve bunların birbirlerine oranlarının doğru şekilde hesaplanmasıyla mümkün olmaktadır. Dijital gülüş tasarımı tam da bu noktada altın orana yönelik hesaplamaları kullanarak dişlerin daha sağlıklı hale getirildikten sonra, yüz şekillerine daha uygun hale getirilmesi, bununla birlikte daha estetik bir gülüş planlanması amacıyla yapılan ve özel bilgisayar programlarından faydalanılan bir girişimdir.

Altın oran nedir?

Temel olarak doğada güzel olarak nitelendirdiğimiz her şey arasında matematiksel bir uyum olduğu kabul edilir. Bu uyum sayısal bir değer olarak hesaplanmıştır. Doğada kendiliğinden var olan bu değer uzun yıllardır resim, heykel gibi plastik sanatlarda ve mimaride kullanılmaktadır.

Estetik uygulamalarda da yüz şekillerinin uyumunun hesaplanmasında simetrinin yanı sıra bu matematiksel değer göz önüne alınır. Gözler arası mesafe, burun ve dudak arasındaki mesafe, ağız ve dudak kenarlarının yüz çizgilerine orantısı, gülme hattı gibi birçok ölçümlemede bu değere yakınlık aranır. İnsan gözüne uyumlu ve güzel görünen hemen her durumda hesaplanabilecek bu değer altın oran olarak anılmaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Herkes kendine özel, aynaya baktığında mutlu olduğu güzel bir gülümsemeyi hak eder. Artık daha güzel bir gülüşe ulaşmak yepyeni teknolojiler ışığında çok daha kolay.

Günümüzde geliştirilen dijital teknolojilerle yüz şekillerinin birbiriyle oranları ve kişinin istekleri doğrultusunda ideal gülüş ve dişler bilgisayar ortamında tasarlanıp hasta ağzına uygulanabilmektedir. Bu tasarlama yapılırken dikkate alınan altın oran hesaplamaları sadece dişlerin değil bütün bir gülüş ve yüz estetiğinin sağlanmasına olanak sağlamaktadır.

Dijital gülüş tasarımı (digital smile design) olarak adlandırılan yöntem yüzdeki altın oran dikkate alınarak kişiye en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Yeşiltepe Diş Polikliniği son teknolojileri takip eden yenilikçi tedavi anlayışı ve alanında uzman hekim kadrosuyla yepyeni bir gülümsemeye sahip olmanız için hizmet vermektedir.

Hızlı İletişim

+90 555 000 22 42
+90 555 000 22 42

Hızlı İletişim Formu

Form aracılığıyla günün 24 saati bizlere ulaşabilirsiniz.

  Mükemmel
  SONUÇLAR

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-1.jpg

  Diş İmplantı

  Diş eksikliklerinizi doğru şekilde telafi etmeniz ve daha sağlıklı ve konforlu dişlere sahip olmanız için İmplant tedavisini Ozon Terapi desteğiyle veriyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-2.jpg

  Zirkonyum Kaplama

  Diş etinize uyumlu, doğal ve dayanıklı olan Zirkonyum Kaplama’yla dişlerinizi daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-3.jpg

  Lamina Kaplama

  Dişlerde oluşan boşlukları kapatmak, aşınmış dişlerin görüntüsünü düzeltmek ve daha beyaz dişler için Lamine Kaplama yöntemni uyguluyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-4.jpg

  Estetik Gülüş Tasarımı

  Estetik gülüş tasarımıyla dişlerinizi daha sağlıklı hale getirerek, özel bilgisayar programlarıyla sizin için daha estetik gülüş planlanması yapıyoruz.

  Bize Ulaşın

  Aşağıdaki iletişim ortamlarından 7/24 bize ulaşabilirsiniz

  1997'den beri Hizmetinizdeyiz
  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/1997-1.png
  Sosyal Medya

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp İletişim