Lamina Kaplama

Güzel bir gülüşün anahtarı güzel ve sağlıklı dişlerden geçmektedir. Fakat bazı kişilerde ön dişlerde renklenmeler, çürükler, çapraşıklıklar gibi sebeplerle gülüş estetiği bozulabilir ve kişiler gülümsemelerinden tatmin olmayabilirler. Gülüş estetiğinin yetersiz olduğu durumlarda kişiler psikolojik ve sosyal anlamda birçok problem yaşayabilmektedir.

Geçmişte dişleri yeniden şekillendirip gülüş estetiğini yükseltmek amacıyla yapılan kaplamalar, dişlerde büyük oranda aşındırma ve küçültmeler gerektirdiği için bir takım sıkıntılara sebep olmaktaydı. Fakat günümüzde porselen laminaların geliştirilmesiyle güzel bir gülümsemeye kavuşmak çok daha kolay bir hal aldı.

Yeşiltepe Diş Polikliniği lamina kaplamalar da dahil olmak üzere teknolojinin sağladığı imkanları gülüşünüze yansıtmak için konusunda uzman hekim kadrosuyla hizmetinizdedir.

Lamina kaplamanın avantajları nelerdir?

Lamina kaplamalar yaprak porselen olarak da bilinen özellikle ön dişlere uygulanan estetik kaplamalardır. Bu kaplamalar için dişlerde hiç aşındırma yapılmaz ya da çok az aşındırma yapılır. Bu sebeple sağlıklı diş dokuları korunmuş olur. Çok ince bir yapıda tasarlanan lamina kaplamalar dişlerin yalnızca ön yüzlerini ve bazı durumlarda kesici yüzlerini kaplamaktadır.

Lamina kaplamalar kimlere yapılır?

Diş ve çene gelişimini tamamlamış, dişlerini ve gülüşünün görüntüsünden memnun olmayan herkese lamina kaplamalar yapılabilmektedir. Lamina kaplamalarına ihtiyaç duyulan durumları şu şekilde sayabiliriz;

⦁ Ön dişlerde kırılma ve aşınmaların bulunduğu durumlarda
⦁ Beyazlatma tedavilerinin yeterli gelemediği ölçülerde diş renklenmelerine sahip kişilerde
⦁ Ortodontik tedaviyi tercih etmeyen hastaların hafif çapraşıklık durumlarında
⦁ Ortodontik tedavi sonrası yeterli gülüş estetiğinin sağlanamadığı hastalarda
⦁ Ön dişler arasında diastema adı verilen boşlukların bulunduğu durumlarda
⦁ Ön dişlerdeki yüzeysel çürüklerde
⦁ Diş boylarının orantısız ya da kısa olduğu durumlarda
⦁ Diş minelerinin genetik olarak pürüzlü olduğu ya da yapısal bozuklukların bulunduğu durumlarda
⦁ Diş şekillerindeki anatomik bozuklukların varlığında
⦁ Renklenmiş ve eskimiş eski dolguların varlığında
⦁ Gülüş tasarımının bir parçası olarak

Lamina kaplamaların Avantajları nelerdir?

Lamina kaplamaların en önemli faydalarından biri yüksek estetik özelliklere sahip olmalarıdır. Yapımlarında kullanılan seramiklerin özelikleri sayesinde, üzerlerinde istenilen renk ve görüntünün oluşturulabilmesi, güzel olmanın yanı sıra doğal bir görünüm de elde etmeye izin vermektedir. Bu nedenle gülüş tasarımı yapılırken en fazla faydalanılan kaplama yöntemlerinden biridir.

Yüzey yapılarının pürüzsüzlüğü sayesinde kolay kolay renklenme oluşmayan lamina kaplamalar, iyi bir ağız hijyenine sahip hastalarda çok uzun yıllar çay, kahve gibi maddelerin neden olduğu renklenme problemleri olmadan kullanılabilirler. Bunun yanında lamina kaplamalar için sağlıklı dişlerde gereksiz madde kaybı yapılmaması büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Sağlıklı dişlerin estetik amacıyla aşındırılıp küçültülmesi her zaman bir tartışma konusu olmuştur. Fakat lamina kaplamalarla bu sorun ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde hem tedavi sırasında hem de sonrasında hastaların çok daha rahat ve konforlu olması mümkün olmaktadır.

Lamina kaplamalar tek dişe yapılabildiği gibi birden fazla dişe de aynı anda yapılabilir ve tek tek yapıştırılırlar. Bu sayede diş aralarının temizliği de blok halinde yapılan kaplamalara göre çok daha kolaydır. Üstelik, blok halinde yapılan kaplamalara göre, gülüş esnasında çok daha doğal ve güzel bir görüntüye sahip olmaktadırlar.

Lamina kaplamalar dayanıklı mıdır?

Lamina kaplamalar yüksek dayanıklılıkta porselenlerden imal edilmektedir. Bu nedenle aşınmalara karşı son derece dayanıklıdırlar. Fakat ince yapılarından dolayı metal destekli ya da empress olarak anılan ve tüm dişi saran porselenlere göre daha hassastırlar. Bu sebeple çiğneme kuvvetinin yüksek olarak hissedildiği arka dişlere uygulanmaları tavsiye edilmemektedir.

Doğru bölgeye doğru şekilde yapılan lamina kaplamalar, gerekli özen ve ağız bakımı sağlanırsa, çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler.

Hızlı İletişim

+90 555 000 22 42
+90 555 000 22 42

Hızlı İletişim Formu

Form aracılığıyla günün 24 saati bizlere ulaşabilirsiniz.

  Mükemmel
  SONUÇLAR

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-1.jpg

  Diş İmplantı

  Diş eksikliklerinizi doğru şekilde telafi etmeniz ve daha sağlıklı ve konforlu dişlere sahip olmanız için İmplant tedavisini Ozon Terapi desteğiyle veriyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-2.jpg

  Zirkonyum Kaplama

  Diş etinize uyumlu, doğal ve dayanıklı olan Zirkonyum Kaplama’yla dişlerinizi daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-3.jpg

  Lamina Kaplama

  Dişlerde oluşan boşlukları kapatmak, aşınmış dişlerin görüntüsünü düzeltmek ve daha beyaz dişler için Lamine Kaplama yöntemni uyguluyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-4.jpg

  Estetik Gülüş Tasarımı

  Estetik gülüş tasarımıyla dişlerinizi daha sağlıklı hale getirerek, özel bilgisayar programlarıyla sizin için daha estetik gülüş planlanması yapıyoruz.

  Bize Ulaşın

  Aşağıdaki iletişim ortamlarından 7/24 bize ulaşabilirsiniz

  1997'den beri Hizmetinizdeyiz
  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/1997-1.png
  Sosyal Medya

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp İletişim