Diş Beyazlatma - Yeşiltepe Polikliniği - 1997'den beri Hizmetinizdeyiz

Diş Beyazlata Nedir ? Nerede yapılmalıdır ?

Diş Beyazlatma (Bleaching) çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına (mine ve dentin tabakasında) nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir. Dişlerin doğal renkleri zamanla koyulaşır. Diş taşı temizliği ve polisaj yapılarak dişte oluşan renkleşmeler giderilebilir. Ancak bu yolla giderilemeyen renklenmelerin giderilmesi veya dişin kendi renginin bir kaç ton daha açılması mümkündür. Bu dişlere porselen vs. yaptırmak yerine daha koruyucu bir yöntem olan beyazlatma yöntemi uygulanır ve bu işlem sonunda dişler durumuna göre sekiz-on tona kadar açılabilir.

Diş Beyazlatma İle Diş Taşı Temizliği Birliktemi Yapılmalıdır?Diş taşı temizliği ile dişlerdeki tartarlar ve diş minelerine yapışan yiyecek içecek lekeri temizlenmelidir . Bu temizlik sayesinde dişin kendi rengi üzerine yapılacak beyazlatma işlemi dişte hedeflenen beyazlık tonunuu seçmekte ve hastaları daha mutlu edebilmektedir .

Diş Beyazlata Yöntemleri

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Hastanın diş hekimi kontrolünde evde kendi uygulayacağı sistem)
Hekim dişlerden ölçü alarak laboratuvara verir. Alınan bu ölçüden, kişiye özel, dişlerin üzerine tam oturan, ince şeffaf bir plak hazırlanır.
Bu plağın içine geceleri yatmadan evvel diş beyazlatma ajanı uygulanarak plak dişlere takılır. Beyazlatma işlemi gece uykuda gerçekleşir. Tedavi süresi bir-iki hafta sürer.

Lazer ile Diş Beyazlatma
Lazer ile diş beyazlatmanın en büyük avantajı çok kısa sürede beyazlatma işleminin gerçekleştirilebilmesidir. Tüm yumuşak dokular bariyerle izole edildikten sonra yaklaşık 4 dk. gibi kısa bir sürede beyazlatma işlemi tamamlanmaktadır.

Diş Beyazlatma Güvenli midir? Yoksa Dişlere Zarar Verir mi?

Yapılan çalışmalar diş hekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatma sistemlerinin kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermiştir. Diş hekiminizin beyazlatma sonrası florür uygulamaları ile beyazlatma işlemi daha da güvenli bir işlem olmaktadır. Dişlere zarar veren, eczanelerde satılan denetimsiz beyazlatıcı ürünlerdir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?
Bütün beyazlatma jelleri az veya çok hassasiyete sebep olabilir. Bu, kişiden kişiye değişebilir, soğuk veya sıcak içeceklerle birlikte gelişebilir. Hassasiyet durumunda diş hekiminin uygulayacağı topikal florür bu diş hassasiyetini azaltacaktır. Ayrıca hassasiyeti azaltmak için içerisinde potasyum nitrat ve yüksek oranda florür bulunduran diş macunları da kullanılabilir.

Dijital gülüş tasarımı (digital smile design) olarak adlandırılan yöntem yüzdeki altın oran dikkate alınarak kişiye en uygun gülüşün tasarlanmasıdır. Yeşiltepe Diş Polikliniği son teknolojileri takip eden yenilikçi tedavi anlayışı ve alanında uzman hekim kadrosuyla yepyeni bir gülümsemeye sahip olmanız için hizmet vermektedir.

Hızlı İletişim

+90 555 000 22 42
+90 555 000 22 42

Hızlı İletişim Formu

Form aracılığıyla günün 24 saati bizlere ulaşabilirsiniz.

  Mükemmel
  SONUÇLAR

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-1.jpg

  Diş İmplantı

  Diş eksikliklerinizi doğru şekilde telafi etmeniz ve daha sağlıklı ve konforlu dişlere sahip olmanız için İmplant tedavisini Ozon Terapi desteğiyle veriyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-2.jpg

  Zirkonyum Kaplama

  Diş etinize uyumlu, doğal ve dayanıklı olan Zirkonyum Kaplama’yla dişlerinizi daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-3.jpg

  Lamina Kaplama

  Dişlerde oluşan boşlukları kapatmak, aşınmış dişlerin görüntüsünü düzeltmek ve daha beyaz dişler için Lamine Kaplama yöntemni uyguluyoruz.

  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/home-services-4.jpg

  Estetik Gülüş Tasarımı

  Estetik gülüş tasarımıyla dişlerinizi daha sağlıklı hale getirerek, özel bilgisayar programlarıyla sizin için daha estetik gülüş planlanması yapıyoruz.

  Bize Ulaşın

  Aşağıdaki iletişim ortamlarından 7/24 bize ulaşabilirsiniz

  1997'den beri Hizmetinizdeyiz
  https://yesiltepedis.com/wp-content/uploads/2020/10/1997-1.png
  Sosyal Medya

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  © 2020 Yeşiltepe Diş Polikliniği Tüm Hakları Saklıdır

  Hemen Ara Bilgi Al
  İmplant İçin
  Hizmetler İçin
  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × WhatsApp İletişim